VIDEO + FOTO Gică Hagi a oferit faza serii în Hermannstadt - Viitorul » Moment genial cu Vasile Miriuță + reacția „Regelui”

+13 Foto
Gică Hagi // FOTO: Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 26 February 2019

Viitorul s-a calificat  în sferturile Cupei României, după o victorie dramatică cu Hermannstadt, 3-2.  (Detalii AICI)

În minutul 77, după eurogolul marcat de Eric, după ce s-a distrat cu fundașii adverși, Gică Hagi a oferit faza serii.

Gică Hagi s-a bucurat alături de cei din staff-ul său, iar după aceea a fugit până la banca adversară, la Vasile Miriuță. Antrenorul lui Hermnanstadt îi certa pe jucători, dar s-a oprit și s-a îmbrățișat cu omologul său.

„S-a văzut că nu e presiune. Trebuie să avem și momente d-astea, frumoase. Din când în când trebuie să arătăm că nu e presiune. Așa mi-a venit să fac. Eram fericit”, a declarat Gică Hagi la Look.