Liga 2

LIGA 2 // Chindia Târgoviște câștigă meciul cu FC Argeș și e lider în Liga secundă! Cum arată clasamentul ACUM

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 01 martie 2019

Chindia Târgoviște s-a impus cu 1-0 în deplasarea de pe terenul lui FC Argeș și urcă provizoriu pe primul loc în liga secundă.

Jucătorii argeșeni nu au reușit să îi facă lui Emil Săndoi, 54 de ani astăzi, cadou cele 3 puncte, deși au beneficiat de o lovitură de la 11 metri în minutele de prelungire ale primei reprize. Vasile Buhăescu nu a nimerit însă spațiul porții.

Golul victoriei a fost marcat Mihai Leca, în minutul 89, cu o lovitură de cap din preajma careului de 6 metri.

Chindia Târgoviște urcă provizoriu pe locul 1, peste Snagov, Clinceni, Petrolul și U Cluj, dar cu un meci în plus disputat.

Formația pregătită de Viorel Moldovan este considerată de bookmakeri a treia favorită la promovare, după Petrolul Ploiești și Universitatea Cluj.