Liga 3

FC U Craiova, pas greșit în lupta pentru promovarea în Liga 2 » Unde s-a încurcat formația lui Mititelu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 01 martie 2019

FC U Craiova, formația patronată de Adrian Mititelu, a remizat la Colonești, împotriva lui Atletic Bradu, scor 1-1.

Primul meci de la reluarea seriei a 3-a din al treilea eșalon a fost cu ghinion pentru FC U Craiova. Tumultul din iarnă, cu plecările lui Florin Costea și Mihai Dina, s-a resimțit în deplasarea împotriva lui Atletic Bradu.

Elevii lui Nicolo Napoli au pornit ca din tun, Claudiu Bălan deschizând scorul în minutul 8 dintr-o lovitură de la 11 metri. Gazdele au egalat în minutul 42, prin Marian Coman.

Sprijinul fantastic primit din partea Peluzei Sud, prezentă în număr mare, ca în fiecare deplasare, nu a fost suficient pentru a-i împinge pe craioveni spre victorie.

FC U Craiova începea returul Ligii a treia de pe locul 3, cu un deficit de 4 puncte față de liderul AFC Turris Turnu Măgurele. Adversara de astăzi, Atletic Bradu, era penultima în clasament, cu doar 13 puncte.