Stranieri

STANDARD LIEGE - MOUSCRON 1-1 // Răzvan Marin, gol superb în egalul lui Standard contra fostei formații a lui Mircea Rednic

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 01 March 2019

Răzvan Marin (21 de ani) a marcat un gol în egalul dintre Standard Liege și Mouscron, scor 1-1.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 54, după o schemă executată impecabil la un corner. Marin a venit lansat și a șutat puternic de la limita careului de 16 metri. Oaspeții au egalat în minutul 60, prin Taiwo Awoniyi.

Răzvan Marin a ajuns la 5 goluri și 5 pase decisive în actuala ediției a Jupiler League.

Standard Liege ocupă locul 3 în Belgia în acest moment, cu 47 de puncte, dar poate pierde două poziții dacă Antwerp și St. Truiden își câștigă meciurile din această etapă.