DINAMO - CHIAJNA 2-1 // Ultimele vești despre starea lui Mattia Montini » Când va reveni la antrenamentele lui Dinamo

Mattia Montini

Articol de Eduard Apostol  —  sâmbătă, 02 martie 2019

Atacantul italian Mattia Montini, 27 de ani, nu a avut de suferit după ce s-a ciocnit cu grecul Georgios Koutroumpis în meciul Dinamo - Chiajna 2-1.

Înlocuit în minutul 26, după ce s-a lovit la cap în startul partidei, italianul Mattia Montini se simte bine acum. Fotbalistul, despre care Mircea Rednic a spus că nu vedea cu un ochi, a fost lovit în zona cerebelului, motiv pentru echipa medicală a decis să nu riște nimic și să îl ducă la spital.

După mai multe investigații, a reieșit că fotbalistul este în afara oricărui pericol, iar de luni va reintra în programul echipei.

„Sunt OK, de luni voi fi la antrenament. Am avut o stare de amețeală, dar a trecut” Mattia Montini

Altfel, mijlocașul dreapta Nabil Jaadi, schimbat și el în minutul 50, a suferit lovitură în mușchiul de la pulpa stângă, dar accidentarea nu este una gravă.