FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // FOTO Probleme mari la FCSB! Căpitanul Mihai Pintilii s-a „rupt” după doar 39 de minute și a fost schimbat

+6 Foto
Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 02 March 2019

Mihai Pintilii (34 de ani) n-a rezistat decât 39 de minute în partida de la FC Voluntari, încheiată 2-2, și a fost înlocuit de Mihai Teja.

Căpitanul lui FCSB a băgat o alunecare, moment în care a simțit o durere în zona piciorului și a cerut băncii tehnice să fie schimbat. Mihai Teja a reacționat imediat și l-a trimis în teren pe Adrian Stoian, jucător intrat în dizgrația lui Gigi Becali după ultimele evoluții.

După ieșirea lui Pintilii, banderola a ajuns pe brațul lui Lucian Filip.

Mihai Pintilii a revenit pe teren la mijlocul lunii trecute, după 5 luni și jumătate în care s-a refăcut după ruptura mușchiului femural stâng. Cel mai probabil, accidentarea mijlocașului a recidivat, acesta fiind motivul pentru care a insistat să fie înlocuit în această seară.

6meciuri a jucat Pintilii în acest sezon de Liga 1 pentru FCSB, adunând doar 367 de minute

Vezi și:

FC VOLUNTARI - FCSB // VIDEO+FOTO Jucătorii oaspeților au cerut ofsaid la golul lui Igor Armaș