FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // VIDEO+FOTO Helmuth Duckadam îl ceartă pe Cristi Bălgrădean: „N-avea voie să ia gol la colțul scurt!”

+4 Foto
Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 martie 2019

Helmuth Duckadam, fostul mare portar al Stelei și președintele de imagine de la FCSB, l-a criticat la pauza meciului dintre FC Voluntari și FCSB, 2-2, pe portarul Cristi Bălgrădean.

Goalkeeperul a primit un gol la colțul scurt de la George Căpățînă în primul minut de prelungiri al primei reprize, lucru de neconceput pentru Duckadam.

„La al doilea gol a fost o greșeală în lanț, terminând cu un gol la colțul scurt pe care Bălgrădean n-avea voie să-l ia. Cei care sunt în teren sunt responsabili că au intrat la pauză conduși”, a declarat Duckadam la TV Digi Sport.

Momentul șutului lui Căpățînă // Captură TV Telekom Sport

Vezi VIDEO cu golul lui Căpățînă

Vezi și:

FOTO Probleme mari la FCSB! Căpitanul Mihai Pintilii s-a „rupt” după doar 39 de minute și a fost schimbat