Elvir Koljici, convocat la naționala Bosniei! Va fi coleg în atac cu Edin Dzeko

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 05 martie 2019

Elvir Koljici (23 de ani) este unul dintre atacanții din Liga 1 cu evoluții foarte bune în acest sezon în tricoul Craiovei. A marcat de 11 ori în 15 apariții și asta i-a adus prezența la națională la primele meciuri oficiale din 2019.

Atacantul oltenilor poate bifa o nouă prezență, fiind în lotul Bosniei pentru partidele cu Armenia și Grecia din calificările pentru EURO 2020.

Elvir Koljici, convocat în Naționala Bosniei și Herțegovinei pentru dubla din calificările UEFA EURO 2020 cu Armenia și Grecia”, se arată pe pagina de Facebook a clubului.

Elvir Koljici a jucat două meciuri pentru naționala Bosniei, ambele amicale, în 2018. A jucat 17 minute cu Mexico (0-1) și 45 de minute în remiza cu USA (0-0).

Elvir Koljici are concurență serioasă pentru atacul Bosniei. Pe același post sunt Edin Dzeko (32 de ani), atacant la AS Roma, dar și Riad Bajici, vârful lui Basakșehir, liderul din Turcia.