Liga Campionilor

REAL MADRID - AJAX 1-4 // FOTO Moment controversat în Real Madrid - Ajax » Gol acordat cu VAR pentru Ajax după o fază la limită

+6 Foto
Real Madrid - Ajax // FOTO: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 05 March 2019

În minutul 64 al meciului Real Madrid - Ajax, din returul optimilor UEFA Champions League, terminat 1-4, a avut lot cel mai controversat moment al meciului.

După un duel cu Luka Modric, Mazraoui a făcut o alunecare și a ținut mingea în teren. Faza a continuat, iar atacul celor de la Ajax s-a finalizat cu golul superb al lui Dusan Tadic.

După gol, jucătorii lui Real Madrid au protestat și au reclamat faptul că mingea a ieșit în afara terenului.

După mai multe minute în care arbitrii au urmărit reluările, au decis că mingea nu a părăsit suprața de joc, iar centralul Felix Brych a validat golul de 3-0.

Vezi AICI desfășurarea meciului Real Madrid - Ajax și rezumatul video al meciului