Liga Campionilor

PSG - MANCHESTER UNITED // VIDEO + FOTO VAR United! Momentul INCREDIBIL care a dus-o pe Manchester în „sferturi”

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 06 March 2019

Manchester United s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor după victoria contra lui PSG, scor 3-1 (0-2 în tur). Golul victoriei a fost marcat de Marcus Rashford din penalty, în al treilea minut de prelungire.

Ole Gunnar Solskjaer a fost forțat să meargă pe mâna puștilor în partea secundă. Unul dintre ei, portughezul Dalot (19 ani), a fost cel care a stat la baza penalty-ului decisiv. Șutul său a fost deviat de Kimpembe în afara terenului.

Vezi VIDEO cu momentul

„Centralul” sloven Damir Skomina a indicat inițial colțul terenului, apoi a consulat sistemul VAR. A considerat că mâna nu era într-o poziție naturală și a acordat penalty. Rashford l-a transformat cu sânge rece și a dus-o pe United în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Vezi și:

Liga Campionilor // ULUITOR! United se califică după un penalty acordat de VAR în prelungiri!