Handbal

CSM BUCUREȘTI - THURINGER 23 -23 // Iulia Curea, fără speranțe: „Nimic nu merge anul ăsta! Dacă nu ne calificăm, ratăm sezonul”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 08 March 2019

Jucătoarea lui CSM București, Iulia Curea (36 de ani), a răbufnit după egalul cu Thuringer în Liga Campionilor, scor 23-23. „Tigroaicele” au condus și cu 6 goluri la pauză.

"Nu ştiu ce s-a întâmplat la pauză. Nu mă aşteptam nici la egalul ăsta. Cred că greşelile tehnico-tactice pe faza de atac au fost de vină. Au fost foarte multe ratări. Au fost şi greşeli copilăreşti. Se complică foarte mult lucrurile. Nimic nu merge anul ăsta!

Cât mai există speranţă să ajungem în Final Four, trebuie să sperăm. Să nu ne calificăm ar însemna un sezon ratat. Trebuie să fim în primele 4 echipe ale Europei", a spus Iulia Curea, la Digi Sport.

Campioana României mai poate termina grupa doar pe locul 3 sau 4 și va juca cel mai probabil în „sferturi” cu Metz.

CSM BUCUREȘTI - THURINGER 23 -23 // Remiză păcătoasă » CSM termină în proporție de 99 % pe locul 4 în grupă! Cine va fi adversara din „sferturi”