Liga 3

VIDEO + FOTO Rapid - SC Popești Leordeni 4-1 » Giuleștenii s-au descătușat pe final de meci

+12 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 martie 2019

Rapid și-a revenit după eșecul cu Progresul Spartacm, scor 1-3 și a câștigat partida din Regie cu SC Popești Leordeni, 4-1, marcând 3 dintre goluri în ultimul sfert de oră.

Partida a fost însă mult mai grea pentru giuleșteni decât o arată scorul, chiar dacă Rapidul a marcat primul gol după doar 3 minute.

Neacșu a deschis scorul,  înăs Drăgan a egalat în minutul 34. A doua repriză a fost controlată într-o bună măsură de oaspeți, până în minutul 78, când Cârstocea a punctat cu un șut bine plasat din afara careului.

Robinho (89) și Hlistei (90+1) au închis tabela și l-au descătușat pe Daniel Pancu, un car de nervi pe marginea terenului.

***

FINAL Rapid - SC Popești Leordeni 4-1

Au marcat: Neacșu (3), Cârstocea (78), Robinho (89), Hlistei (90+1) / Drăgan (34)

*Jucătorii Rapidului au intrat pe stadion cu tricouri cu chipul lui Nae Manea, a cărui zi de naștere era pe 11 martie. Ar fi împlinit 65 de ani. Toate tricourile avea numărul 11, cu numele Manea

Echipa de start a Rapidului:

Rapid: Drăghia - I. Voicu, Manole, Neacșu, Demici - Hlistei, Jorza, Cârstocea, Goge - Sefer, Robinho

Rezerve: Ciuculescu, Băjan, Babua, Duriță, Ad. Grigore, G. Toma, Vlada