Liga 3

FC U CRAIOVA 1948 - SR MUNICIPAL BRAȘOV 3-0 // Victorie la scor de neprezentare pentru FC U, dar echipa lui Mititelu rămâne departe de primul loc

FC U Craiova - SR Brașov 3-0 // FOTO: Dan Potor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 martie 2019

FC U Craiova 1948 a reușit azi prima victorie din 2019, 3-0 pe teren propriu cu SR Municipal Brașov, una dintre contracandidatele la promovare. Duelul a contat pentru etapa a 17-a din seria a treia din Liga 3.

Oltenii conduși de Nicolo Napoli s-au impus fără emoții în meciul disputat la Severin, deși scorul la pauză a fost 0-0. În repriza secundă, FC U Craiova s-a dezlănțuit și a înscris de trei ori: a punctat Claudiu Bălan, iar Alex Raicea a rezolvat meciul cu o „dublă”.

Cum contracandidata Turris Turnu Măgurele s-a impus cu Flacăra Moreni, 5-1, distanța dintre cele două rămâne de 6 puncte. FC U Craiova e pe locul 2, cu 34 de puncte, în timp ce Turris e lider, cu 40 de puncte.

Vezi și: Rapid - SC Popești Leordeni 4-1 // Pancu, derapaj incredibil după victoria Rapidului: „Au ieșit șobolanii din cotloane! Îi anunț să stea la locul lor!”