Europa League

ARSENAL - RENNES, EUROPA LEAGUE // VIDEO + FOTO Două erori IMENSE de arbitraj, ambele în favoarea englezilor

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 14 martie 2019

Arsenal a trecut de Rennes, scor 3-0 (1-3 în tur), și s-a calificat în sferturile de finală din Europa League.  „Tunarii” au început puternic partida, împinși de la spate și de „centralul” leton Andris Treimanis.

Vezi VIDEO de la meci

Gazbonezul Pierre-Emerick Aubameyang (29 de ani) a fost protagonistul primei părți. A deschis scorul după doar 5 minute, cu o execuție facilă din careul de 6 metri, apoi a pasat decisiv la golul de 2-0, marcat de Maitland-Niles. Vârful lui Arsenal plecase însă dintr-o poziție clară de off-side înainte să preia balonul.

Același Aubameyang a fost iertat de arbitru în minutul 28, când l-a lovit fără minge, cu talpa în abdomen, pe fundașul francez Damien Da Silva.

Vezi și:

VIDEO + FOTO Seară neagră pentru Vlad Chiricheș » Umilit la primul gol de Dabbur, căpitanul României s-a „rupt” iar!