SEPSI - CS U CRAIOVA // VIDEO + FOTO 5 fotbaliști olteni au scăpat singuri în careul gazdelor! Vezi deznodământul fazei

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 15 martie 2019

CS U Craiova a trecut de Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-0. Oltenii au deschis rapid scorul, iar în minutul 27 au ratat o șansă rarisimă.

Sepsi - CS U Craiova e liveTEXT AICI

Vezi VIDEO cu faza

Defensiva formației lui Eugen Neagoe a gafat nepermis în prima jumătate de oră. În minutul 27, o ieșire hazardată la ofsaid a lăsat nu mai puțin de 5 olteni în poziție clară de gol, contra a doar doi adversari.

Nicușor Bancu, aflat la 8 metri de poartă, a fost însă mult prea altruist, încercând o pasă către bosniacul Elvir Koljic. Igor Jovanovic a reușit într-un final să îndepărteze pericolul.

Vezi și:

Tandia, de la vară la Universitatea Craiova? Un oficial de la Sepsi a dezvăluit un detaliu important chiar înaintea meciului direct