Genoa - Juventus 2-0 // VIDEO Ionuț Radu a scăpat fără gol în fața lui Juventus » Prima înfrângere pentru liderul din Serie A

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 17 March 2019

Genoa a câștigat partida cu Juventus, din etapa cu numărul 28 din Serie A, scor 2-0.

Ionuț Radu, portarul României U21, a scăpat fără gol în fața liderului din Italia. Românul a fost salvat de VAR. Dybala a marcat, dar centralul partidei a anulat în cele din urmă golul, pentru un ofsaid.

Golurile partidei au fost marcate de Sturaro în minutul 72 și Pandev în minutul 81.

Aceasta este prima înfrângere a lui Juventus, în timp ce Genoa urcă pe locul 12 în clasamentul din Italia, cu 33 de puncte.

Genoa - Juventus 2-0

Au marcat: Sturaro '72, Pandev '81

Vezi aici cele mai importante faze ale meciului

GENOA (4-4-2): Radu - Pereira, Romero, Zukanovic, Criscito - Lazovic, Radovanovic, Rolon, Lerager - Sanabria, Kouamé
Antrenor: Cesare Prandelli

JUVENTUS (3-5-2): Perin - Caceres, Bonucci, Rugani - Cancelo, Can, Pjanic, Bentancur, Alex Sandro - Dybala, Mandzukic
Antrenor: Massimiliano Allegri

Cristiano Ronaldo (34 de ani) n-a făcut parte din lotul lui Massimiliano Allegri, starul a luat o pauză după prestația fantastică din returul „optimii” de Liga Campionilor contra lui Atletico Madrid, scor 3-0 și calificare.