GAZ METAN - DINAMO 2-1 // FOTO + VIDEO Eroare monumentală a lui Ricardo Grigore » Gafa inexplicabilă a dinamovistului a cauzat golul doi al medieșenilor

+3 Foto
Eroarea lui Ricardo Grigore din Gaz Metan - Dinamo / Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 17 martie 2019

Gaz Metan Mediaș a învins-o pe Dinamo, scor 2-1, într-un duel din etapa a doua a play-out-ului.

După 1-1 la pauză, ardelenii au înscris golul secund, cel care a adus victoria, prin David Caiado, în minutul 58.

Acesta a profitat de eroarea monumentală a dinamovistului Ricardo Grigore, care, complet inexplicabil, a ratat intercepția la o minge simplă și i-a permis lui Caiado să înscrie în poarta lui Mandanda.