Nationala

SUEDIA - ROMÂNIA 2-1 // VIDEO Dumitru Dragomir dă de pământ cu Nicolae Stanciu: „Trebuia scos după 30 de minute!” + Cine l-a impresionat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 23 martie 2019

Dumitru Dragomir a vorbit la GSP LIVE despre partida dintre Suedia și România, 2-1, din preliminariile Campionatului European 2020.

„George Pușcaș trebuia lăsat tot meciul în teren, deși Contra a făcut schimbări bune. Stanciu trebuia scos după 30 de minute. După 2-0, afară! Noi puteam să luăm ușor cinci goluri.

M-a impresionat însă repriza a doua: Pușcaș m-a impresionat, felul în care a intrat Hagi, măcar a încercat să mai dribleze, iar Keșeru a schimbat cursul jocului. În doi-trei ani vom avea echipă trăsnet, vin din urmă tinerii, vin puștii lui Hagi”, a declarat Dragomir la GSP LIVE.

Sfatul lui Dragomir: „Să încerce să schimbe toată linia de fund. Prea stăm cu fundul în poartă, stăm în linie. E greu cu o astfel de defensivă. Țîru a suferit foarte mult din cauza accidentărilor, dar ar fi fost cea mai bună variantă pentru echipa națională”.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!