Tenis

SIMONA HALEP LA MIAMI // Simona Halep, victorie la dublu la Miami! Halep și Julia Goerges au trecut în trei seturi de Timea Babos și Kristina Mladenovic

Simona Halep // FOTO: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 23 March 2019

Simona Halep și Julia Goerges au obținut o victorie fabuloasă în turul I al probei de dublu de la Miami, scor 4-6, 6-1, 10-6, contra perechii formate din Timea Babos și Kristina Mladenovic, a doua favorită.

Simona Halep și Julia Goerges, care fac prima dată pereche la dublu, au pierdut primul set 4-6, după 37 de minute. În setul doi, Simona și Julia au evoluat incredibil. Au fost mult mai sigure pe ele și au câștigat două două game-uri pe serviciul advers.

În super-tiebrek, Halep și Goerges au început furtunos și au condus cu 6-1. Cele două s-au menținut în avantaj și au câștigat cu 10-6, asigurându-și calificarea în runda următoare.

În turul II, Simona Halep și Julia Goerges vor juca împotriva învingătoarea meciului Anna Groenefeld/Lucie Hradecka - Monica Niculescu/ Abigail Spears.

Halep și-a pregătit tactica pentru duelul cu Hercog: „Știu aceste lucruri despre ea”