FCSB - SEPSI 2-0 // FOTO Fază controversată în FCSB - Sepsi: Hora, avertizat pentru simulare, după un contact în careu

+10 Foto
FCSB - Sepsi // Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 08 April 2019

FCSB a câștigat meciul cu Sepsi, 2-0, grație golurilor marcate în repriza a doua de Harlem Gnohere și Florinel Coman.

În finalul meciului, FCSB a continuat să atace în valuri poarta celor de la Sepsi, iar în minutul 77 Ioan Hora a cerut penalty după un duel cu Gabriel Moura.

Arbitrul Radu Petrescu a considerat că nu se impunea dictarea unei lovituri de pedeapsă și i-a dat cartonașul galben lui Ioan Hora pentru simulare. Reluările TV au arătat că între fundașul celor de la Sepsi și atacantul roș-albaștrilor a existat un contact.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!