Liga Campionilor

Tottenham - Manchester City 1-0 // FOTO Stadion de un miliard de euro, gazon ca în România! :D » Imaginile pe care englezii și-ar fi dorit să le ascundă

+9 Foto
Captură TV Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 09 April 2019

Partida dintre Tottenham și Manchester City, scor 1-0, din turul „sferturilor” Ligii Campionilor a oferit câteva imagini surprinzătoare: gazonul noului stadion de un miliard de euro al lui Spurs a început să cedeze după numai două meciuri oficiale.

Superba arenă de 62.062 locuri a lui Tottenham, abia inaugurată, pare să nu aibă și un gazon pe măsură.

În repriza secundă la Tottenham - City, gazonul era ciuruit de crampoanele fotbaliștilor, iar pe reluările cu încetinitorul ale duelurilor se vedeau sărind brazde din el.

Imaginile au adus aminte, desigur, la o scară mai mică, de gazonul dezastruos de pe „Ion Oblemenco” sau de Arena Națională în „vremurile ei bune”.