HERMANNSTADT - VOLUNTARI 1-1 // VIDEO Vasile Miriuță și Cristiano Bergodi bat pasul pe loc în lupta pentru salvarea de la retrogradare! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 19 April 2019

FC Hermannstadt și FC Voluntari au remizat, scor 1-1, în primul meci al etapei cu numărul 6 din play-out.

Scorul a fost deschis în minutul 24. Cosmin Vâtcă a ieșit eronat pe o centrare, iar croatul Ivan Lendric (Hermannstadt) a îndeplinit o formalitate din fața porții goale. FC Voluntari a egalat înainte de pauză, în minutul 41. Portughezul Ricardinho, reprofilat în ultimele etape pe o poziție mai ofensivă, a scăpat de marcajul adversarilor și a reluat cu capul din 6 metri.

Formația lui Vasile Miriuță a ratat o șansă imensă în minutele de prelungiri ale partidei. Tsoumou a ratat în două rânduri din situație de unu la unu cu Vâtcă. Faza era suspectă de ofsaid.

Hermannstadt e pe locul 4 în play-out, cu un avans de 4 puncte față de rivala de astăzi, ocupanta locului de baraj. Hermannstadt poate cădea pe loc retrogradabil la finalul etapei, dacă Dunărea Călărași se impune în deplasarea de la Mediaș.

FINAL » Hermannstadt - FC Voluntari 1-1

• Au marcat: Lendric '24 / Ricardinho '41

Vezi AICI statistici + clasamentul LIVE

Vezi VIDEO de la meci

200 de spectatoriau asistat la meci

Echipele de start

Hermannstadt: Cabuz - Mățel, Mijuskovic, I. Stoica, Dandea, Tătar - L. Dumitriu, Offenbacher, Serediuc - Lendric, Tsoumou
Rezerve: T. Niga - Acsinte, Dâlbea, Antonov, Jazvic, P. Petrescu, Blănaru
Antrenor: Vasile Miriuță

Voluntari: Vâtcă - Russo, Balaur, Armaș, Al. Vlad - Căpățînă, Răuță - Ricardinho, Gazde, I. Gheorghe - Ad. Bălan
Rezerve: Mitrev - Leasă, Hodorogea, Popadiuc, Pîrcălabu, G. Deac, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Nicolae Dobrin, Pitești
Arbitru: Horațiu Feșnic // Asistenți: Alexandru Cerei, Marius Marchidanu