Inter Milano - AS Roma 1-1 // VIDEO+FOTO » Remiză spectaculoasă în derby-ul etapei din Italia

+9 Foto
Inter Milano - AS Roma

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 20 aprilie 2019

Inter Milano și AS Roma au remizat în derby-ul etapei #33 din Serie A, scor 1-1 (Perisic'61 / El Shaarawy '15).

Roma a deschis scorul încă din minutul 14 al partidei prin Stephan El Shaarawy, care a driblat frumos şi l-a învins pe Handanovic cu un șut la colţul lung.

Inter a egalat în minutul 61, prin Ivan Perisic, care a trimis cu capul direct în poarta lui Mirante.

După acest egal, Inter rămâne pe locul 3, cu 61 de puncte, iar AS Roma pe 5, cu 55 de puncte în Serie A.

Juventus s-a impus, azi, în meciul cu Fiorentina, scor 2-1 și a cucerit al 35-lea titlu în Serie A

INTER - AS ROMA 1-1

Au marcat: Perisic'61 / El Shaarawy '15

Vezi AICI video cu golul

Click aici pentru LIVE + statistici!

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah - Borja Valero, Vecino - Politano, Nainggolan, Perisic - Lautaro
Rezerve: Padelli - Candreva, Dalbert, Gagliardini, Icardi, Keita, Joao Mario, Miranda, Ranocchia, Cedric Soares
Antrenor: Luciano Spalletti

AS Roma: Mirante - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Cristante, N'Zonzi; Ünder, Pellegrini, El Shaarawy - Dzeko
Rezerve: Olsen, Fuzato - Coric, Jesus, J. Kluivert, Marcano, Pastore, Perotti, Riccardi, Schick, Zaniolo
Antrenor: Claudio Ranieri

Click pentru clasamentul din Serie A!

Vezi AICI programul etapei 33 din Serie A

Alessandro Florenzi's first goal for Roma!

In casa dell'Inter è arrivato il primo gol in giallorosso di Alessandro Florenzi At the San Siro, Ale scored his first goal for Roma... ❤️

Posted by AS Roma on Friday, 19 April 2019

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!