Liga 3

FOTO Rapidul a întâlnit astăzi portarul lui Manchester City :) » Echipamentul n-a ținut loc și de talent și goalkeeperul a fost înlocuit în minutul 50

+6 Foto
Captură TV Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 26 aprilie 2019

Rapidul a avut astăzi meci cu Agricola Borcea în Liga 3. Portarul oaspeților, Ionuț Vreme, a surprins audiența de 3000 de oameni de pe stadionul din Regie, fiind îmbrăcat cu echipamentul lui Manchester City.

Deși a îmbrăcat tricoul liderului din Premier League, Ionuț Vreme a primit 3 goluri până în minutul 50 și a fost înlocuit cu Alexandru Unguru.

Portarul de rezervă a încasat și el trei goluri și rezultatul final a fost 6-0 pentru Rapid.

Agricola Borcea ocupă locul 10 în Liga 3, seria 2, cu 25 de puncte după 23 de etape. Giuleștenii sunt lideri cu 60 de puncte, la 5 lungimi de urmăritoarea Unirea Slobozia.

Meciul dintre Rapid și Agricola Borcea a putut fi urmărit AICI!