DUNĂREA CĂLĂRAȘI - HERMANNSTADT 0-0 // Steliano Filip, înjurături către Ovidiu Hațegan și Sebastian Gheorghe: „Mă luați la mișto?”

Steliano Filip // Captură TV Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 27 April 2019

Steliano Filip, fundașul stânga de 24 de ani al celor de la Dunărea Călărași, a primit singurul cartonaș galben din prima repriză a meciului dintre Dunărea și FC Hermannstadt, terminat 0-0.

În minutul 20 al meciului, Steliano Filip a fost avertizat de arbitrul Ovidiu Hațegan. Fundașul a făcut un fault asupra mijlocașului Petrișor Petrescu, iar asistentul Sebastian Gheorghe a semnalizat faultul.

Filip nu a fost de acord cu decizia și l-a înjurat pe Gheorghe. Asistentul l-a informat pe Ovidiu Hațegan, care i-a dat galben lui Filip.

„Mă luați la mișto?”, a fost replica nervoasă a lui Steliano Filip.

Abonat la cartonașe

Steliano Filip primește constant cartonașe galbene. În acest sezon, fundașul a ajuns la 3 avertismente în 4 meciuri jucate la Dunărea.

De-a lungul carierei în Liga 1, Filip are o medie de aproape un cartonaș galben la trei meciuri. Fostul dinamovist a încasat 46 de galbele în 132 de partide.