CFR CLUJ - VIITORUL 3-1 // Camora și Culio, descătușați: „Am bătut cea mai bună echipă din Liga 1!”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 29 April 2019

CFR Cluj a câștigat meciul cu Viitorul, scor 3-1, și a făcut un nou pas imens în lupta pentru titlu. Camora și Culio, marcatori astăzi, laudă modul în care s-au mobilizat după pauză.

„Am meritat victoria. E cel mai în formă adversar și echipa care joacă cel mai frumos fotbal din Liga 1. La pauză am vorbit, Mister ne-a dat încredere. Ne-a zis că avem calitate și să jucăm ce știm noi. Am demonstrat asta în repriza secundă.

Eu de obicei dau un gol pe sezon, în momentele importante. Mă bucur că a venit astăzi”, a declarat Camora pentru Look Sport.

„Am făcut cel mai bun meci din acest sezon, împotriva unei echipe foarte puternice. Prima repriză au fost mai buni decât noi, nu am avut ocazii mari. A fost un meci. Am jucat mult mai bine după pauză”Emmanuel Culio, mijlocaș CFR Cluj

Vezi și:

CFR vs FCSB, CALCULE PENTRU TITLU // Dan Petrescu e aproape campion! Toate scenariile posibile + prin ce miracol poate CSU Craiova să devină campioană