CFR CLUJ - VIITORUL 3-1 // Gică Hagi știe unde s-a rupt jocul: „Toți și-au pierdut luciditatea atunci!”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 29 aprilie 2019

CFR Cluj a câștigat meciul cu Viitorul, scor 3-1, și a făcut un nou pas imens în lupta pentru titlu. Gică Hagi admite superioritatea adversarilor.

„Am făcut o primă repriză bună, apoi s-a rupt. Ei au venit peste noi, sunt o echipă experimentată. Au avut și un penalty. Ghiță a atacat decisiv în careu când mingea era în lateral. Avem multe de învățat din acest meci.

Toată lumea și-a pierdut toată luciditatea după primul lor gol, tot ce am pregătit, tot ce gândisem. Jucătorii care au intrat după pauză nu au adus mai nimic. Aveam nevoie să aducă prospețime. Apoi ei ne-au presat, sunt foarte experimentați”, a declarat Gică Hagi pentru Look Sport.

„Vom vedea dacă mai avem șanse la locul trei. Nu pot să prevăd dacă CFR va lua titlul. Felicitări că au revenit din spate, de la un rezultat negativ. Au demonstrat că sunt echipa mai puternică”Gică Hagi, antrenor Viitorul

Vezi și:

CFR vs FCSB, CALCULE PENTRU TITLU // Dan Petrescu e aproape campion! Toate scenariile posibile + prin ce miracol poate CSU Craiova să devină campioană