GAZ METAN - HERMANNSTADT 4-1 // VIDEO + FOTO „Centralul” George Rădulescu a dictat două lovituri de la 11 metri aprig contestate!

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 03 May 2019

Gaz Metan Mediaș a trecut de Hermannstadt, scor 4-1. Arbitrul George Rădulescu a dictat câte o lovitură de pedeapsă pentru fiecare formație, ambele aprig contestate.

Prima fază controversată a venit în minutul 66. „Centralul” Rădulescu a dictat penalty la duelul dintre Mijuskovic și Mailat. Pe reluări se observă că presupusul fault s-a produs în afara careului de 16 metri.

Cu un minut înaintea expirării timpului regulamentar, George Rădulescu a echilibrat balanța. A dictat lovitură de la 11 metri pentru un presupus henț comis de Crețu. Mâna apărătorului medieșean era lipită de corp.

Vezi VIDEO cu fazele

Vezi și:

GAZ METAN - HERMANNSTADT 4-1 // VIDEO + FOTO Cu Rondon fenomenal, Gaz Metan își consolidează poziția de lider în play-out! Cum arată ACUM clasamentul