VIITORUL - SEPSI 3-1 // Gică Hagi a găsit „decarul” după plecarea lui Ianis: „Va desena pe teren! El gândește ca mine”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 mai 2019

Viitorul a trecut de Sepsi, scor 3-1. Gică Hagi crede că brazilianul Eric, 33 de ani, poate fi „jokerul” din sezonul următor.

„Mă bucur că se împlinește ce zic. V-am zis la conferința de presă că sunt bun, și am demonstrat-o. Am câștigat chiar dacă am fost conduși, am făcut un fotbal ofensiv. Timp de 10 minute, la pauză, am încercat să îi trezesc. Ritmul nu era bun, pasarea era lentă. După asta au venit golurile, ocaziile.

Eric trebuie să mai slăbească două, trei kilograme. Apoi va desena pe teren, e fotbalistul care gândește ca mine. Îi trebuie ritm și intensitate, apoi poate realiza lucuri frumoase. O să facem un pariu la vară, încerc să îl conving de ce e bine, să țină o cură. Avem nevoie de un decar dacă va pleca Ianis”, a declarat Gică Hagi pentru Look Sport.

„I-am descoperit pe Rivaldinho, pe George Ganea, pe Calcan. Aveam nevoie de atacanți, iar acum sunt acoperiți”Gică Hagi

Vezi AICI clasamentul LIVE din play-off

Vezi și:

VIITORUL - SEPSI 3-1 // VIDEO Rezervele lui Gică Hagi, prea bune pentru Sepsi » Calcan, două goluri de generic! Cum arată ACUM clasamentul din play-off