CSU CRAIOVA - FCSB // VIDEO + FOTO Isaac Donkor, intrare grosolană asupra lui Florinel Coman! Istvan Kovacs a dictat penalty

+9 Foto
CSU Craiova - FCSB // foto: captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 05 May 2019

În minutul 32 al meciului CSU Craiova - FCSB, la scorul 0-0, arbitrul Istvan Kovacs a dictat penalty pentru echipa roș-albastră.

Isaac Donkor, fundașul ghanez de 23 de ani al oltenilor, a avut o intervenție violentă în careu, asupra lui Florinel Coman. Donkor s-a dus cu talpa pe glenza lui Florinel Coman, iar arbitrul a dictat penalty fără ezitare.

Donkor a primit cartonașul galben pentru intervenția sa, deși acesta susținea că este nevinovat. Întrebarea e: trebuia eliminat?

Vezi AICI video

„Singura discuție e dacă e cartonaș roșu sau galben. Un arbitru mai exigent putea cartonaș roșu.  Atacul are periculozitate și intensitate. Se duce cu talpa direct pe glezna lui Coman” Ion Crăciunescu la TV Digi Sport.