Stranieri

SAMARA - UFA 1-1 // VIDEO Ionuț Nedelcearu, gol superb pentru Ufa, în Rusia: internaționalul a salvat un punct contra echipei lui Paul Anton

Ionuț Nedelcearu // Sursă foto: Instagram Ionuț Nedelcearu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 06 mai 2019

Ionuț Nedelcearu, 23 de ani, a reușit primul său gol pentru formația rusă Ufa, în remiza obținută în deplasare cu Samara, echipa lui Paul Anton, 1-1, în etapa a 27-a din campionatul Rusiei.

Nedelcearu, care evoluează pentru Ufa din februarie 2018, a punctat în al treilea minut al prelungirilor, cu un voleu fără preluare care l-a lăsat mască pe portarul Samarei.

La gazde, mijocașul Paul Anton, 27 de ani, a început meciul pe banca de rezerve și a fost trimis pe teren în minutul 91.

Ufa e pe locul 14 în campionat, cu 26 de puncte, și are emoții serioase privind retrogradarea. Nici Samara nu o duce mai bine, situându-se un loc mai sus, pe pozția a 13-a, cu 28 de puncte.

Vezi aici clasamentul actualizat din Rusia!

Vezi și:

VIDEO Adam Nemec, la fel ca Leo Messi! Fostul dinamovist a reușit un gol COLOSAL în Cipru, din lovitură liberă » Foștii colegi de la Dinamo au rămas uimiți

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!