Liga Campionilor

LIVERPOOL - BARCELONA 4-0 (0-3 în tur) // VIDEO Luis Suarez, ironizat de omul pe care l-a scos din joc: „Cine merge în finală?”

+3 Foto
Andy Robertson

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 08 May 2019

Liverpool a câștigat returul semifinalei UEFA Champions League cu Barcelona, scor 4-0 (0-3 în tur), și s-a calificat în a doua finală consecutivă.

Andy Robertson, fundașul stânga scoțian de la Liverpool, a avut o seară grea, fiind înlocuit în minutul 45, după ce a fost accidentat de Luis Suarez.

În prima repriză, atacantul uruguayan l-a lovit cu piciorul, iar Robertson, 25 de ani, nu a putut reveni pe teren după pauză. În locul lui Robertson a intrat mijlocașul olandez Georginio Wijnaldum, care a marcat două goluri.

L-a ironizat după meci

După meci, Andy Robertson a fost intrebat despre conflictul cu Luis Suarez și s-a amuzat pe seama atacantului.

Cine merge în finală? Noi! Asta e tot ce contează. Nu îmi pasă. Această echipă este incredibilă. Am spus-o de mai multe ori. Dumnezeule, ce echipă! Am crezut în calificare. Am crezut că dacă începem bine putem să ne calificăm”, a declarat Andy Robertson imediat după meci.