Tenis

EXCLUSIV Ion Țiriac aniversează 80 de ani în lux, la muzeu » Iată desfășurătorul zilei trimis invitaților. Show-ul începe la ora 9:00!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 08 mai 2019

Ion Țiriac, fostul mare jucător de tenis, va împlini pe 9 mai vârsta de 80 de ani și va organiza un dineu fastuos în Spania, la Muzeul Prado din Madrid, unde a invitat mai multe personalități.

Printre invitații de marcă pe care Țiriac îi va avea se numără Simona Halep, Nadia Comăneci și Ilie Năstase.

Ion Țiriac a trimis programul zilei, scris în limba engleză, tuturor invitaților, iar GSP.ro a intrat în posesia lui.

09:00 - 09:30 - Pregătirea pentru turul Madridului (Oaspeții vor fi luați de la cele 3 hoteluri: Santo Mauro, Palacio del Retiro, Cuzco);
09:30 - 11:00 - Începe turul orașului Madrid;
11:00 - Întoarcere la hotel;
11:00 - 12:00 - Timp liber;
12:00 - Plecare către turneul de tenis Mutua Madrid Open, unde va juca și Simona Halep;
12:30 - 14:00 - Pranz la restaurantul Caja Magica Onix;
14:00 - 16:00 - Meciuri de tenis la Mutua Madrid Open ;
16:30 - Întoarcerea la hotel;
17:00 - 19:00 - Timp liber;
19:15 - Plecare spre dineu de la ziua de naștere;
20:00 - 24:00 - Cină în sala Claustro din Muzeul de artă Prado.

Muzeul de artă Prado

Sala Claustro a Muzeului Prado

Vezi și:

SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA 6-0, 6-0 // FOTO + VIDEO Halep, meci perfect și victorie-fulger, în doar 45 de minute! Cu cine joacă în sferturi