Tenis

VIDEO Nick Kyrgios, gesturi ȘOCANTE la Roma: reacție violentă! A abandonat în mijlocul setului după ce a aruncat cu scaune!

Articol de Remus Dinu  —  joi, 16 mai 2019

Australianul Nick Kyrgios, 24 de ani și număr 34 ATP, a abandonat în meciul de la turneul ATP de la Roma, după câteva gesturi șocante: a izbit cu racheta de teren, a aruncat scaunul și a început să înjure!

Kyrgios a abandonat în turul secund de la Roma, în setul 3, la 1-2 pentru norvegianul Casper Ruud, numărul 76 mondial!

Kyrgios a pierdut primul set, 3-6, dar a revenit în tiebreakul celui de-al doilea, 7-6 (5).

Înainte de gesturile de furie, Kyrgios a primit un game penalizare și și-a pierdut cumpătul.

A început să arunce cu scaunul în teren, le-a strâns mâna adversarului și arbitrului, după care și-a făcut bagajul și a ieșit de pe teren! Meciul a fost declarat pierdut, bineînțeles, după ce a primit o penalizare de comportament, care înseamnă default automat.

Abia se încăierase verbal cu liderii: „Nadal nu știe să piardă! Unchiul toni e un idiot”

Vulcanicul Kyrgios abia declarase într-un interviu că nu îl suportă pe Djokovic, pentru că sârbul încearcă să se facă plăcut ca Roger Federer, și că nu are vreo simpatie pentru Rafael Nadal.

Interesant este că adversarul de astăzi, Casper Ruud, 20 de ani, este un produs al Academiei Rafael Nadal.