CSU CRAIOVA - VIITORUL // FOTO Tiago Ferrerira eliminat după un gest golănesc » Ce a putut să facă portughezul

+4 Foto
Gestul golănesc al lui Tiago Ferreira nu a rămas nesancționat de arbitrul partidei // Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 18 mai 2019

Tiago Ferreira (25 de ani) a primit direct cartonașul roșu în minutul 73 al partidei dintre CSU Craiova și Viitorul, la scorul de 1-1.

Fundașul oltenilor s-a dus cu talpa pe tibia portarului Valentin Cojocaru, deși meciul era întrerupt. Imediat, jucătorii celor două echipe s-au îmbrâncit în careul Viitorului, fiind despărțiți cu greu de arbitrul Marcel Bîrsan. „Centralul” n-a stat la discuții cu Ferreira și i-a arătat cartonașul roșu.

Reacția portughezului a venit la doar trei minute după ce Viitorul a egalat prin autogolul lui Valentin Mihăilă (19 ani).

Viitorul a învins în cele din urmă cu 2-1 și s-a calificat astfel în cupele europene.

Ianis Hagi, ultimul meci în Liga 1!? Oficialii Viitorului anunță plecarea „perlei” lui Hagi: „E ultimul meci în Liga 1”