DINAMO - POLI IAȘI // VIDEO+FOTO Elevii lui Mircea Rednic au cerut penalty în prima repriză!

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 22 mai 2019

Dinamo și Poli Iași se înfruntă în etapa cu numărul 11 din play-out. „Câinii„ au cerut penalty în minutul 28.

Dinamo - Poli Iași e liveTEXT AICI

Dinamo a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize în minutul 28. Mingea căzută în careu în urma unei lovituri de la colț a atins mâna lui Mădălin Mihăescu, apoi a fost oprită de portarul Ruben Mino pe linia porții.

„Centralul” Adrian Cojocaru a lăsat jocul să meargă, considerând că mingea a venit de mult prea aproape pentru a fi dictată lovitură de la 11 metri. Dinamoviștii au avut însă altă părere și au protesat clipe bune.

Vezi VIDEO cu faza la care dinamoviștii au cerut penalty

Vezi și:

Clasamentul LIVE din play-out, programul etapei și statistici

DUNĂREA - CHIAJNA 2-0 // Dunărea respiră după victoria cu Concordia! Ilfovenii lui Falub au retrogradat matematic în Liga a 2-a