Liga 4

PROMOVARE ÎN LIGA 3 // Play-off-ul pentru barajul de promovare în Liga 3 » Steaua și Carmen, victorii ușoare în prima etapă

CSA Steaua

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 mai 2019

CSA Steaua, CS Dinamo, Carmen și Progresul își joacă în această săptămână șansele pentru promovarea în Liga 3.

Așa cum era de așteptat, CSA Steaua și Carmen sunt formațiile care au început cu dreptul acest play-off.

Echipa lui Lăcătuș a învins Dinamo, 5-1, în timp ce Carmen a trecut și ea ușor de Progresul, 3-1.

Clasamentul acum:

1. CSA Steaua 6p
  2. Carmen 5 p
  3. Progresul 1p
  4. CS Dinamo 0p

Meciurile de baraj se dispută în Regie, pe Stadionul „Sportul Studențesc”, după următorul program:

ora 15:30 CSA Steaua – Carmen

Play-off-ul nu este ultimul pas către promovarea în Liga 3. Câștigătoarea mini-turneului bucureștean va juca baraj, în sistem tur-retur, contra campioanei din județul Călărași.

CSA Steaua - CS FC Dinamo 5-1 (Caetano 9, Medeiros 15, Răsdan 22, 29, Robu 81 / D. Varga 90+1)

Steaua s-a distrat în primul meci din play-off și a demolat-o pe Dinamo, echipa împotriva căreia anul trecut a făcut primul pas greșit. Echipa lui Marius Lăcătuș a marcat de 4 ori în prima jumătate de oră.

5-1 a fost scorul final, asta și pentru că în partea a doua steliștii n-au mai forțat. Au mai marcat doar o dată, pe final, prin Robu. Dinamo a reușit golul de onoare, din penalty, transformat de Dacian Varga în prelungirile meciului.

Cel mai probabil, ultimul meci, cel dintre CSA Steaua și Carmen, va decide echipa care va merge la baraj.

Echipele:

Steaua: Iancu - Cr. Iordache, Nițu, Pădureț, Manu - Gheorghiță, Răsdan, Aldea, Caetano - Medeiros, Robu
Antrenor: Marius Lăcătuș

CS FC Dinamo: Văduva - D. Stanca, A. Vlad, Cotei, C. Anghel - Pulhac, R. Ivan - C. Stan, Varga, An. Ioniță - Zeciu
Antrenor: Emil Ursu

Carmen - Progresul 3-1 (Ioniță 18, 52, Nechita 40 / M. Tudose 56)

Carmen n-a avut prea multe probleme în primul meci din play-off-ul pentru barajul de promovare în Liga a 3-a. Echipa lui Daniel Iftodi a trecut ușor de Progresul, 3-1. A avut 2-0 la pauză, imediat cum a început repriza secundă a mai punctat o dată, iar Tudose a înscris golul de onoare al „progresiștilor”.

Echipele:

Carmen: O. Stanciu - S. Stancu, D. Bratu, Shedrack, A. Pătrașcu - A. Nechita, F. Lungu - N. Ioniță, Chiacu, Batchabi - Kana
Antrenor: Daniel Iftodi

Progresul: C. Stancu - R. Cazacu, M. Tudose, Epaminonda, M. Stoica - M. Gheorghe, Pădurețu, S. Rotaru, Tontea - C. Panait, V. Lungu
Antrenor: Vali Negru

• Reprezentanții Asociației Municipale de Fotbal București au anunțat că au fost achiziționate 1.000 de bilete pentru azi, prima zi a play-off-ului, pe stadionul din Regie.

VEZI ȘI:

Rapid îi oferă un salariu uriaș lui Felipe Teixeira! Daniel Pancu îl vrea neapărat!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!