Liga 4

CSA STEAUA - CARMEN 3-1 // CSA Steaua a câștigat Cupa României, faza pe București, în fața lui Carmen, scor 3-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 08 June 2019

CSA Steaua și-a luat revanșa în fața lui Carmen și a câștigat Cupa României faza pe București, scor 3-1, într-o partidă disputată pe stadionul din Colentina al celor de la Daco-Getica.

• CSA Steaua va juca în turul 1 al Cupei României cu o altă câștigătoare din Liga 4, urmând ca, dacă se califică mai departe, să întâlnească echipe din eșaloane superioare. Meciurile n-au fost încă anunțate.

Roș-albaștrii au condus partida de azi de la un capăt la altul. Trupa antrenată de Ștefan Iovan a deschis scorul încă din minutul 4 prin Robu. Adrian Vîlcea și Florin Răsdan au marcat și ei, în minutele 17, respectiv 18. Alin Pătrașcu a înscris golul de onoare în prelungirile partidei, dintr-o lovitură de pedeapsă.

Roș-albaștrii și-au luat astfel revanșa după ce Carmen i-a învins în play-off-ul Ligii 4, scor 1-0, și s-a calificat la barajul pentru promovarea în Liga 3. După acel meci, disputat pe stadionul din Regie, suporterii roș-albaștrilor au intrat pe gazon și le-au cerut socoteală propriilor jucători, unii dintre ei fiind dezbrăcați de echipament (Detalii AICI).

Ca urmare a incidentelor din finalul campionatului, AMFB a luat decizia ca meciul de astăzi să se joace fără spectatori.

CSA Steaua - Carmen 3-1Au marcat: Robu '4, Vîlcea '17, Răsdan '18 / Pătrașcu '90+2 pen.

CSA Steaua: Plăcintă, Iordache, Pădureț, Nițu, Manu, Aldea, Constantinescu, Vîlcea, Mărgărit, Robu, Răsdan.
Antrenor: Ștefan Iovan

Carmen: B. Popescu - Jitaru, D. Bratu, Shedrack, S. Stancu - Nechita, Lungu - Pătrașcu, Chiacu, Batchabi - Kana
Antrenor: Daniel Iftodi

Vezi și:

FOTO Suporterii lui CSA Steaua continuă scandalul cu jucătorii » Mesaj dur la meciul din Cupa României

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!