Nationala

ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 2-4 // VIDEO+FOTO » Le-am dat Brexit! Victorie ULUITOARE a „tricolorilor” la EURO

+64 Foto
ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21

Articol de Raed Krishan (foto), Răzvan Luţac, Vlad Nedelea, Cosmin Nistor (video)  —  Friday, 21 June 2019

România U21 reușește încă un meci senzațional la EURO U21. „Tricolorii” au trecut de Anglia U21 cu scorul de 4-2!

• Britanicii sunt eliminați de la EURO 2019!
  • De la ora 22:00 se joacă Franța - Croația, liveTEXT AICI.

După o primă repriză „albă”, elevii lui Mirel Rădoi au deschis scorul în minutul 76, când Pușcaș a transformat fără emoții un penalty.

De doar trei minute au avut nevoie englezii pentru a restabili egalitatea. Gray a punctat pentru 1-1. A urmat replica lui Ianis Hagi, din minutul 85, dar la doar două minute diferență Abraham a egalat din nou la Cesena.

Coman a adus victoria României U21 în minutele 88, respectiv 90+3, și a declanșat nebunia pe arena din Cesena!

FOTO Momente speciale create de fanii „tricolori”: „Cesena e un colț de București”

• Anglia - ROMÂNIA 2-4
  • 22:00 - Franța - Croația (Serravalle, San Marino)

Luni, 24 iunie

• 22:00 - Franța - ROMÂNIA (Cesena)
  • 22:00 - Anglia - Croația (Serravalle, San Marino)

VEZI ȘI:

Ianis Hagi, interviu pentru UEFA » Sfaturile primite de la Gică Hagi, atuul „tricolorilor” și mesajul către fani

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!