Amicale

CFR Cluj, victorie cu NK Osijek în cel de-al treilea amical din Austria

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 26 June 2019

CFR Cluj a disputat miercuri cel de-al treilea amical al cantonamentului din Austria, echipei NK Osijek, locul 3 în Croația.

S-au jucat două reprize a câte 60 de minute, iar campioana României a câștigat la limită, scor 2-1, datorită golurilor marcate de către Djokovic, în minutul 17, respectiv Costache, în minutul 59.

Pentru croați a marcat Jugovici, în minutul 29.

În prima repriză, CFR Cluj a folosit următorul „11”: Vâtcă - Susic, Vinicius, A. Mureșan, Camora - V. Costache, Djokovic, Hoban, Luis Aurelio - C. Deac, Omrani.

În partea a doua a jocului, Dan Petrescu s-a bazat pe următoarea formulă: J. Fernandez - Peteleu, A. Burcă, Boli, A. Radu - Itu, Culio, Bordeianu, Mailat - Omrani (85 Țucudean), Ad. Păun.

În precedentele meciuri amicale, CFR a câștigat cu rușii de la FC Orenburg (1-0) și a remizat cu sârbii de la Steaua Roșie Belgrad (1-1).

VEZI ȘI:

DINAMO - LINFIELD 2-0 // FOTO + VIDEO Victorie cu scandal la debutul lui Neagoe! Dinamo învinge campioana Irlandei de Nord, după un meci cu scântei

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!