Amicale

VIDEO // Înfrângere pentru CS U Craiova în cel de-al treilea amical al verii!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 28 June 2019

CS U Craiova a disputat vineri cel de-al treilea amical din cantonamentul din Austria, contra echipei Viktoria Plzen, vicecampioana din Cehia.

Oltenii au pierdut cu scorul de 1-3, unicul gol al Craiovei fiind marcat de către Roman, în minutul 68.

Pentru cehi au punctat Reznik, în minutul 7, Kopic, în minutul 20, și Chory, în minutul 74.

În prima repriză, Corneliu Papură s-a bazat pe următoarea formulă:

• Pigliacelli – Martic, Acka, Kelic – Bancu - Constantin, Mateiu, Qaka – Bărbuț, Fortes, Baiaram.

În partea secundă a jocului, CS U Craiova a arătat astfel: Pigliacelli (L. Popescu, min. 60) – Martic (Vlădoiu, min. 60), Acka (Hreniuc, min. 60), Tiago, Bancu (Briceag, min. 60) – Ivanov, Mateiu (Șerban, min. 60) – Bîrzan, Constantin (I. Popescu, min. 60), Vătăjelu – Roman.

CS U Craiova mai are de disputat un meci de verificare în cantonamentul din Austria, pe 1 iulie, contra celor de la Ferencvaros, campioana din Ungaria.

Rezultatele Craiovei în amicale:

• Craiova – FK Orenburg 1-1
  • Craiova - Qarabağ FK 0–0
  • Craiova - FC Viktoria Plzeň 1-3

VEZI ȘI:

Abia venit, Mihai Teja vrea să plece de la Poli Iași! Ce le-a spus apropiaților

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!