VIDEO Edi Iordănescu are probleme cu arbitrii și în amicale » A scos echipa de pe teren într-un meci cu Charlton + reacția genială a englezilor

Gaz Metan - Charlton

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 05 iulie 2019

Gaz Metan Mediaș a disputat în Spania un amical cu nou-promovata din Championship, Charlton Athletic.

Partida a fost întreruptă după doar 49 de minute, la scorul de 1-0 pentru englezi, în urma protestelor vehemente ale lui Edi Iordănescu (41 de ani) și ale celorlalți membri din staff-ul tehnic, care au pătruns pe teren.

Arbitrul întâlnirii dorea să oprească meciul, dar jucătorii lui Gaz Metan Mediaș i-au luat-o înainte. Aceștia, la îndemnul lui Edi Iordănescu, s-au îndreptat spre vestiare.

Scandalul a început după ce Charlton a primit un penalty în startul reprizei secunde. De asemenea, Gaz Metan avea deja doi jucători eliminați.

Fotbaliștii lui Charlton nu au luat foarte în serios incidentul. Aceștia au executat ulterior penalty-ul de care nu au mai putut profita în timpul regulamentar de joc.