COPA AMERICA 2019 / VIDEO+FOTO Gabriel Jesus, nervos, a dărâmat monitoarele VAR! Momentul urât al finalei

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 08 July 2019

Brazilia a câștigat Copa America după ce a învins în finală Peru, scor 3-1, dar câștigătorii au ieșit în evidență și printr-un gest nesportiv.

Gabriel Jesus (22 de ani) a marcat golul de 2-1, iar în repriza a doua, în minutul 71, a fost eliminat pentru un fault pe care fotbalistul l-a contestat, moment în care brazilianul și-a pierdut controlul.

Fotbalistul a ieșit nervos de pe teren și a lovit monitoarele VAR, care au fost la un pas să cadă, fiind prinse în ultimul moment de un oficial aflat în zonă.

COPA AMERICA 2019 / Dani Alves, irezistibil și fără vârstă! Al 40-lea trofeu la 36 de ani! „E cel mai mare campion din istorie”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!