Liga Campionilor

FERENCVAROS - LUDOGOREȚ 2-1 // Înfrângere pentru Claudiu Keșeru și Cosmin Moți în preliminariile Ligii Campionilor

Cosmin Moți - Ludogorets

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 11 iulie 2019

Ludogoreț a pierdut miercuri seară meciul din primul tur preliminar al Ligii Campionilor, împotriva echipei Ferencvaros, din Ungaria, scor 1-2.

Cu Cosmin Moți (34 de ani) integralist, Claudiu Keșeru (32 de ani) doar rezervă și Dragoș Grigore în afara lotului, Ludogoreț a pierdut la limită meciul disputat în deplasare.

Ungurii au învins cu scorul de 2-1, după ce echipele au intrat la egalitate la vestiare, scor 1-1.

Vezi AICI statisticile meciului

Nguen a deschis scorul pentru Ferencvaros încă din minutul 6, iar Ludogoreț  a restabilit egalitatea în minutul 31, prin reușita lui Swierczok.

Partida a fost decisă în minutul 65, când Zubkov a punctat pentru 2-1.

Astfel, ungurii merg în Bulgaria cu prima șansă la calificarea în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor. Returul se va disputa pe 17 iulie, de la ora 20:30, pe Ludogoreț Arena.

VEZI ȘI:

Nici Manchester United n-a reușit ce a făcut Astana » CFR Cluj, învinsă în deplasare după 9 ani!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!