GAZ METAN MEDIAȘ - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 2-2 // VIDEO » Meci memorabil făcut de nou-promovată la debutul în Liga 1!

Gaz Metan Mediaș - Chindia Târgoviște 2-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 15 iulie 2019

Nou-promovata Chindia Târgoviște a oferit surpriza primei etape a noului sezon al Ligii 1 și a scos un punct din deplasarea cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-2, după ce a revenit de la 0-2!

Medieșenii au condus cu 2-0 la pauză, după „dubla” reușită de către Buș, în minutele 24, respectiv 43.

În partea secundă a jocului, Chindia a redus din diferență prin golul superb al ex-dinamovistului Neicuțescu în minutul 66. Mijlocașul de bandă de 20 de ani a driblat tot pe stânga și a finalizat în plasă. Oaspeții au restabilit egalitatea pe final, când Bic, fostul fotbalist al Craiovei, a transformat fără probleme un penalty.

Echipa lui Viorel Moldovan face un meci memorabil în prima etapă și marchează două goluri la debut în deplasare după ce ieri cealaltă nou-promovată, Academica Clinceni, i-a pus mari probleme Universității în Bănie, 2-3.

Gaz Metan - Chindia 2-2 (Buș 24, 43 / Neicuțescu 66, Bic -pen. 86)