VIITORUL - DINAMO 5-0 // VIDEO + FOTO Scene reprobabile! Fanii lui Dinamo au pătruns pe teren și au întrerupt meciul timp de 20 de minute! Jandarmii au intervenit

+9 Foto

Articol de Eduard Apostol  —  luni, 15 iulie 2019

Viitorul a umilit-o pe Dinamo, scor 5-0, în prima etapă a Ligii 1. .În minutul 67, la 3-0 pentru gazde, 3 fani ai „câinilor” au pătruns pe teren și au întrerupt partida!

Suporterii lui Dinamo nu au suportat umilința. Imediat după reușita de 3-0 a lui Calcan, trei ultrași au pătruns pe teren pentru a le cere explicații elevilor lui Eugen Neagoe.

A fost nevoie de intervenția în forță a jandarmilor pentru a-i liniști. Meciul a fost întrerupt aproximativ 20 minute, până ce toți fanii dinamoviști au fost evacuați.