Liga Campionilor

CFR CLUJ - ASTANA // GALERIE FOTO Faze controversate în prima repriză: Ciprian Deac a cerut penalty + gol anulat pentru clujeni

+11 Foto
CFR Cluj - Astana // FOTO: Captură Look Plus

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 17 iulie 2019

Prima repriză din CFR Cluj - Astana, din preliminariile UEFA Champions League, a adus și cele mai controversate momente din meci.

La 1-0 pentru Astana, în minutul 21, CFR Cluj a cerut penalty. Ciprian Deac a căzut în careu, după ce a fost tras de Ivan Mayewski, mijlocașul kazahilor. Cu toate acestea, arbitrul Alexander Harkam din Austria a lăsat jocul să continue, spre nemulțumirea clujenilor.

gol anulat pentru cfr cluj

În minutul 44, CFR Cluj a marcat pentru 3-1, scor de calificare. Vincius a înscris cu capul, de la 11 metri, dar reușita a fost anulată, pentru o poziție de ofsaid la fundașul clujean.