ACADEMICA CLINCENI - CFR CLUJ 1-4 // VIDEO+FOTO Campioana învinge Clinceniul fără emoții » Cestor a marcat la debut

+12 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 20 iulie 2019

CFR Cluj a câștigat etapa a doua de pe terenul celor de la Academica Clinceni, scor 4-1 (Dobrescu '90+1 / Cestor '11, Costache '15, Itu '45+3, Aurelio '72), după un meci în care debutantul Mike Cestor a marcat, iar Adrian Păun a creat toate cele 4 goluri ale campioanei.

Fundașul stânga Cestor a deschis scorul în minutul 11 după o lovitură de cap bine plasată. Patru minute mai târziu, Costache a fost găsit bine de cornerul executat de Păun și a trimis mingea în poartă.

În prelungirile primei reprize, Itu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. În minutul 58, ilfovenii au rămas în 10 jucători, după ce Răuță a văzut al doilea cartonaș galben pentru un fault.

Luis Aurelio (72) a marcat și el, fiind găsit liber de o centrare a lui Păun, iar în prelungiri Dobrescu a înscris golul de onoare.

650 de spectatoriau asistat la partidă

Clinceni: Calancea - Achim, Răuță, Patriche, Dobrescu - Șut, Chatziterzoglou - Barbu, I. Popescu, Nsiah - Buziuc
Rezerve: Vâlceanu, Matei, Olariu, Pațurcă, P. Pîrvulescu, Vojtus, Dias
Antrenor: Ilie Poenaru

CFR Cluj: Arlauskis - Peteleu, Burcă, I. Mureșan, Cestor - Itu, Sylla, Djokovic - Costache, Rondon, Păun
Rezerve: Vâtcă, Susic, Hoban, Luis Aurelio, Pereira, Petrilă, Omrani
Absenți: Țucudean (indisponibil)
Antrenor: Dan Petrescu

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)

Arbitri: Marius Avram (București) / Asistenți: Ciprian Danșa (Satu Mare), Vlad Bârleanu (București) / Rezervă: Andrei Florin Chivulete (București)

VEZI ȘI:

CFR Cluj visează la calificare, Maccabi Tel Aviv e accesibilă! Tot ce trebuie să știi despre viitoarea adversară a campioanei + alte 4 detalii vitale despre israelieni

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!