FOTO EXCLUSIV Cătălin Golofca a jucat 20 de minute cu nasul rupt! A suferit o fractură de piramidă nazală

Articol de Andrei Crăiţoiu  —  duminică, 21 iulie 2019

Cătălin Golofca (29 de ani) a suferit o fractură de piramidă nazală în timpul partidei dintre FC Botoșani și FC Voluntari, scor 4-1.

Mijlocașul moldovenilor a fost lovit cu cotul în figură de Ionuț Balaur (30 de ani) în minutul 70. Până la finalul partidei, Golofca a jucat cu nasul rupt.

După meci, fotbalistul trecut și pe la FCSB a mers la spital, unde doctorii i-au pus diagnosticul de fractură de piramidă nazală. Va fi obligat să poarte o mască de carbon pe parcursul meciurilor. Fotbalistul va fi indisponibil pentru minimum două săptămâni.

ar fi fost al doilea galben pentru balaur

Arbitrul Ionuț Coza din Cernica nu i-a acordat cartonașul galben lui Balaur. Dacă-l avertiza pe jucătorul de la Voluntari, acesta ar fi fost eliminat pentru cumul de cartonașe, după ce în minutul 62 a mai primit un „galben”.

39 de meciuria jucat Golofca pentru moldoveni în sezonul trecut din Liga 1, reușind 7 goluri

Răzvan Petrariu n-a mai suportat tratamentul antrenorilor și la 24 de ani s-a retras din Liga 1: „Probabil voi lucra pe TIR”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!