BARCELONA - VISSEL KOBE 2-0 // VIDEO Barcelona, victorie contra lui Iniesta și David Villa » Cine a fost eroul catalanilor

+10 Foto
Barcelona - Vissel Kobe // foto: facebook.com/fcbarcelona/

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 27 July 2019

Barcelona a câștigat meciul cu Vissel Kobe, 2-0, în al doilea amical din această vară.

Catalanii s-au impus în fața japonezilor grație golurilor marcate de atacantul spaniol Carles Perez Sayol. Jucătorul de 21 de ani a marcat în minutele 59, cu un șut de la 10 metri, și în 86, cu un șut în diagonală, de la 13 metri.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Araujo, Lenglet, Alba - Rakitic, Busquets, Puig - Collado, Griezman, Rafinha
Au mai jucat: Neto, Alena, De Jong, Jaime, Dembele, C. Perez, Sergi Roberto, Monchu, Malcom, Todibo, Umtiti
Antrenor: Ernesto Valverde

La Vissel Kobe au jucat foștii jucători ai Barcelonei, Andres Iniesta, David Villa, schimbați la pauză, și Sergi Samper, care a fost integralist. În primul amical, Barcelona a fost învinsă de Chelsea, 1-2. Catalanii vor mai juca un meci cu Arsenal, pe 4 august.